Ćwiczenia na orientację ciała w przestrzeni - elementy terapi Bilateralnej prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora - Panią Beatę, terapeutę integracji sensorycznej.
Bilateralna Integracja to program ćwiczeń ruchowych autorstwa Sheili Dobie OBE. Ćwiczenia te mają na celu stymulować mózg do efektywniejszego oraz szybszego przetwarzania bodźców, bazując na zasadzie, że ruch jest podstawą procesów uczenia się. Zgodnie z założeniami Integracji Sensorycznej dziecko zanim stanie się dojrzałe do nauki w szkole musi najpierw opanować utrzymanie równowagi i koordynacji ruchów ciała. Podczas ćwiczeń według programu Bilateralnej Integracji, dzieci poznają wzorce ruchowe, uczą się schematu własnego ciała, a także trenują odnajdywanie położenia swojego ciała w przestrzeni. Świadomość własnego ciała oraz czucie jego położenia to jedne z najistotniejszych aspektów rozwoju psychomotorycznego, ponieważ pozwalają nie tylko na poznawanie siebie oraz wchodzenie w interakcję z otoczeniem, ale również stanowią istotny element dla dalszego rozwoju w różnych systemach funkcjonalnych.
Terapia bilateralna to między innymi poprawa jakości pracy małej oraz dużej motoryki. W terapii si poprzez ćwiczenia budujemy nowe połączenia w mózgu czyli wykorzystujemy jego neuroplastyczność . Uczymy mózg właściwego zarządzania bodźcami , które docierają do naszego organizmu oraz właściwej reakcji na bodźce , które bombardują nas ze wszystkich stron. ( bodźce : wzrokowe słuchowe węchowe smakowe dotykowe).